شرکت پایا سلامت فر زیست با استفاده از پتانسیل های بومی اقدام به تولید محصولات غذایی فراسودمند از جمله سویه های باکتری پروبیوتیک کرده است. این شرکت با هدف تولید انبوه این محصولات به روش طیب و بومی و در دسترس قرار دادن هر چه بیشتر آن برای عموم مردم در نظر دارد تعریف بانک جهانی، یعنی دسترسی همه مردم در تمام اوقات به غذای کافی برای داشتن یک زندگی سالم، تحت عنوان امنیت غذایی را محقق کند.

غذاهای کاربردی دیگر فقط یک انتخاب نیستند!

ما در فرزیست بر روی توسعه مواد غذایی زیست فعال تمرکز کرده‌ایم که فوایدی فراتر از تغذیه سنتی دارند!

مواد فراسودمند و غذاداروها فرصتی برای بهبود سلامت انسان، کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی فراهم می کنند. دانشمندان حوزه غذادارو و مصرف کنندگان آن به فواید سلامتی برخی از این مواد مانند پروتئین ها، پپتیدها، پری بیوتیک ها، پروبیوتیک ها، روغن ها و اسیدهای چرب پی برده اند.
ما در شرکت دانش بنیان فرزیست با استفاده از افراد متخصص در حوزه‌های اصلی علوم و فن‌آوری‌های غذایی سعی داریم با تولید محصولات فراسودمند و مفید در صنایع غذایی و دارویی نقش مهمی در:

 • حل کمبودهای تغذیه ای در گروه های سنی مختلف
 • کاهش ابتلا به برخی از انواع سرطان ها از جمله سرطان روده بزرگ
 • کنترل قند خون بیماران دیابتی
 • دسترسی تمامی افراد جامعه به این محصولات
 • و بصورت کلی در ارتقای سطح سلامت افراد جامعه و کاهش احتمال بــروز بیماری ها داشته باشیم
  prebiotics color

  پری بیوتیک ها

  پری بیوتیک ها ترکیباتی در غذا هستند که باعث رشد یا فعالیت میکروارگانیسم های مفید مانند باکتری ها و قارچ ها می شوند که باعث می شود سیستم گوارش بهتر کار کند.
  postbiotics color

  پست بیوتیک ها

  پست‌بیوتیک‌ها متابولیت‌های پروبیوتیک‌ها یا اجزایی هستند که از فعالیت پروبیوتیک در روده، مانند تخمیر، ناشی می‌شوند.نتیجه تخمیر یا مصرف فیبر پری بیوتیک ها به عنوان پست بیوتیک شناخته می شود.
  probiotics color

  پروبیوتیک ها

  نوعی باکتری مفید زنده است که در بدن انسان به طور طبیعی وجود دارد که با مصرف آنتی بیوتیک ها و ژریم غذایی نامناسب میزان آن به تدریج کم می شود. این باکتری مزایای بسیاری از قبیل: پیشگیری و درمان اسهال ناشی از عفونت‌ها، بهبود و کاهش علائم سندروم روده تحریک‌پذیر، تقویت سیستم ایمنی، کاهش التهاب و آلرژی‌ها و بهبود خُلق و کاهش اضطراب دارد.

  ماموریت فرزیست


  شاید در کوتاه ترین بیان بتوان ماموریت فرزیست را راهکاری صنعتی، بومی، بدون پایه مدفوعی و آزمون شده در برابر سونامی مقاومت آنتی بیوتیکی در کشور و گسترش هر روزه بیماری هایی که سلامت جامعه را به خطر می اندازند دانست. موضوعی که در چند سال گذشته توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) نسبت به آن اخطار داده شده است. فرزیست در نظر دارد در آینده جهت توسعه محصولات و دستیابی هرچه بیشتر به اهداف مجموعه، اقدام به تولید محصولات پری بیوتیک و پست بیوتیک کند.

  آدرس:

  اسلام شهر، احمد آباد مستوفی، حسن آباد خالصه، سازمان پژوهشهای صنعتی ایران، خیابان نوآوران، بعد از میدان زین الدین، کوچه ۵۱، سوله ۲۴

  تلفن:

  ۹۹۶۳ ۲۲۱۲ (۲۱) ۹۸+

  ۵۶۶۴ ۳۷۷۷ (۰۲۶) ۹۸+

  ایمیل:

  info@porteghal.org