انقلابی در کشت زعفران از طریق کشت عمودی، با استفاده از فناوری روز و تولید بهره‌ور و پایدار زعفران با کیفیت بالا
مرحله توسعه: توسعه محصول نهایی
صنعت: کشاورزی

زعفران ارگانیک با کیفیت در یک سیستم نوآور کشت عمودی، با امکان تولید در طول تمام سال

استارتاپ Agrivert سرمایه‌گذاری در شکل جدیدی از کشاورزی عمودی با هدف ارائه مجموعه ای از فناوری های کشت درون ساختمانی برای تولید زعفران با کیفیت برتر، را فراهم می آورد. در حالی که اصل کشت عمودی سنتی فراهم کردن محیط کنترل شده برای رشد گیاهان است، پنل نور کشت Agrivert کشت عمودی زعفران را یک قدم به جلو می برد. این راه حل به خصوص برای کشت زعفران طراحی شده است و شرایط رشد را بهینه می کند تا عملکرد نهایی رشته های زعفران با کیفیت بالا را افزایش دهد و محصولی برتر برای مصرف کنندگان زعفران بخصوص در صنایع دارویی که نیاز به محصولی پایدار و با کیفیت در درجه دارویی دارن امکان پذیر کند.


Agrivert مزایای قابل توجهی را برای کشت زعفران نسبت به کشاورزی سنتی دارد. این روش به کنترل دقیق شرایط رشد، افزایش عملکرد، تولید سالانه و محصول نهایی پاک تر و سالم تر اجازه می دهد. از طریق چیدمان نوآورانه و عمودی طبقات کشت هیدروپونیک، هر مترمربع فضای گلخانه با ضریب ۱۰ برابر به مساحت زیر کشت مفید و بهینه تبدیل خواهد شد. بخش های تکمیلی شامل فضای کشت نهال و همچنین بسته بندی محصول نهایی نیز در گلخانه های Agrivert مد نظر قرار داده شده اند و صفر تا صد کاشت، داشت، برداشت و بسته بندی و فروش به عنوان یک بسته جامع پیشنهادی در اختیار سرمایه گذار قرار می گیرد.

پرورش زعفران گلخانه‌های عمودی بصورت تازه، سالم و بومی

زعفران کشت شده در کشت عمودی از آلودگی هایی که ممکن است در محصولات کشت خاکی وجود داشته باشد آزاد است. کشت عمودی نیازی به خاک، سموم کشاورزی ندارد، به همین دلیل محصولی بهتر، پاک تر و سالم تر تولید می شود. در ضمن، کشت عمودی می تواند فضایی کارآمدتر از کشت سنتی داشته باشد، زیرا زعفران می تواند در چندین سطح کشت شود و به این ترتیب عملکرد بیشتری در هر واحد زمین به دست آید.

محصول

زعفران ادویه ای بسیار ارزشمند است که از گیاه کروکوس ساتیوس به دست می آید. این گیاه هزاران سال است که در مناطقی با آب و هوای مدیترانه‌ای کشت می شود. به طور سنتی، زعفران در زمین‌های باز کشت می شد که با شرایط آب و هوایی، آفات و بیماری‌های متغیری روبرو بود. با این حال، Agrivert امکانات جدیدی را برای کشت زعفران فراهم کرده است.

نرخ بازده

در Agrivert، زعفران در یک محیط کنترل شده کشت می شود و در آن دما، رطوبت و سطوح نور با دقت قابل تنظیم هستند. این امر به کشاورزان زعفران اجازه می دهد تا شرایط رشد را بهینه کنند که در نتیجه عملکرد بالاتری از رشته های زعفران با کیفیت و اندازه یکنواخت به دست می‌آید. علاوه بر این، کشت عمودی به زعفران اجازه می دهد که در طول سال کشت شود و تأمین مستمر تری از زعفران فراهم کند. نرخ بازده Agrivert به عنوان یک مزرعه عمودی به طرز معناداری متفاوت و دارای برتری نسبت به تولید در مزرعه (فضای باز یا اوپن فیلد) و تولید گلخانه های مرسوم می باشد. در گلخانه عمودی می توان تا ۱۲۰ کیلوگرم بازده محصول (زعفران) در هر متر مربع از فضا (سطح زمین) را آن هم با یک لیتر آب مصرفی به ازای هر کیلو محصول تولید و برداشت نمود.