نسل جدید گلخانه‌های مدرن؛ متمرکز بر کشاورزی عمودی ایزوله
مرحله توسعه: توسعه محصول نهایی
صنعت: کشاورزی

نسل جدید گلخانه‌های مدرن؛ متمرکز بر کشاورزی عمودی ایزوله

استارتاپ BOX توسعه دهنده نسل جدیدی از فناوری کشت در گلخانه‌های مدرن و متمرکز بر کشاورزی عمودی در فضای ایزوله می باشد. این استارتاپ با هدف پاسخگویی به چالش‌های موجود در کشاورزی مرسوم و نیازهای رو به رشد جوامع به غذای سالم، ایمن و با کیفیت، فناوری کشت عمودی هیدروپونیک را در فضایی کاملاً ایزوله از محیط اطراف و با استفاده از سیستم‌های نوررسانی، آبرسانی، املاح رسانی و تنظیم آب و هوای کاملاً مدرن توسعه داده است.
VerticalFarm-538x400
استارتاپ BOX سرمایه‌گذاری در شکل جدیدی از کشاورزی عمودی در فضای ایزوله و بدور از دغدغه‌هایی چون شدت و میزان تابش نور خورشید، تغییرات فصلی، بارش برف و یا حتی عوامل محیطی چون باد و بدون نیاز به مساحت بالای زیر کشت را فراهم می آورد. از طریق چیدمان نوآورانه و عمودی طبقات کشت هیدروپونیک در BOX، هر مترمربع فضای گلخانه با ضریب ۱۰ برابر به مساحت زیر کشت مفید و بهینه تبدیل خواهد شد. بخش های تکمیلی شامل فضای کشت نهال و همچنین بسته بندی محصول نهایی نیز در گلخانه های BOX مد نظر قرار داده شده اند و صفر تا صد کاشت، داشت، برداشت و بسته بندی و فروش به عنوان یک بسته جامع پیشنهادی در اختیار سرمایه گذار قرار می گیرد.

پرورش گیاهان بصورت تازه، سالم و بومی

کشاورزی عمودی به شیوه BOX روشی برای کشت محصولات در لایه‌ها و طبقات عمودی است. کشت عمودی محصولات روش‌ها و اشکال گوناگونی دارد که از سیستم‌های ساده با قفسات دو طبقه‌ای یا دیواری تا سوله‌های بزرگ چندطبقه‌ای را شامل می‌شود. بنابراین می‌توان در محیط بسیار کوچکتر هم غذای بسیار بیشتری تولید کرد.

کشت در گلخانه‌های عمودی BOX

استارتاپ BOX بر روش هیدروپونیک (آب‌کشت) متمرکز شده است که پرورش گیاهان در محلول‌های غذایی بدون حضور خاک را امکانپذیر می سازد.

محصولات

کاهو، اسفناج و اشکال متنوعی از سبزیجات مدیترانیه ای، مینیاتوری، فرنگی و ممتازی که در بازارهای مصرف سراسر جهان با حاشیه سود بسیار بالا به فروش می رسانند، طیف محصولات BOX را تشکیل می دهند. فناوری کشت BOX با در نظر گرفتن نیاز خاص این محصولات دارای ارزش تجاری بالا، امکان رشد بیشتر یا کیفیت بالاتر و ظرفیت جذب مواد مغذی را پاسخگو می باشد. نکته بسیار مهمی که باید در نظر گرفت آن است که در فضای خارج از BOX (حتی در نسخه های مرسوم و متداول گلخانه های مدرن) امکان کشت این طیف از سبزیجات مدرن و ارزشمند با کیفیت مشابه محصولات BOX امکانپذیر نخواهد بود.

نرخ بازده

نرخ بازده BOX به عنوان یک مزرعه عمودی به طرز معناداری متفاوت و دارای برتری نسبت به تولید در مزرعه (فضای باز یا اوپن فیلد) و تولید گلخانه های مرسوم می باشد. در گلخانه عمودی BOX می توان تا ۱۲۰ کیلوگرم بازده محصول (کاهو) در هر متر مربع از فضا (سطح زمین) را آن هم با یک لیتر آب مصرفی به ازای هر کیلو محصول تولید و برداشت نمود.