کامپوزیت‌های ترمیم دندان مصنوعی با کیفیت بالا و انعطاف‌پذیر
مرحله توسعه: خروج موفق و آماده جذب سرمایه
صنعت: دندان‌پزشکی

پرکننده‌های موجود در کامپوزیت‌های ترمیم‌کننده دندان و روکش‌های دندان شامل مشتقات مواد معدنی مانند سیلیکات آلومینیوم باریم، آلومینیوم باریوم بورسیلیکات، شیشه بورسیلیکات استرانسیوم و سایر اکسیدهای شیشه‌ای (شامل اشعه ایکس) است که هنگام ترمیم توسط دندان‌پزشک قسمت ترمیم را تیره می‌کند. این پرکننده‌ها با استفاده از مقدار مشخصی از اکسیدهای فلزی یا کربناتها که خرد شده و پودر می‌شوند و سپس در پلاتین یا محلول سرامیکی مناسب در دمای بالاتر از ۱۴۰۰ درجه سانتی‌گراد ذوب می‌شوند و سپس به شکل شیشه سرد می‌شوند. در دستگاه مخصوص پودر می‌شود تا به اندازه غربال مطلوب برسد.
اسید‌شویی برای جذب یون‌های قلیایی محلول و به دنبال آن نرم کردن و خشک کردن و تصحیح در مواد دندان‌پزشکی توسط ماده متصل‌کننده مناسب (trimethoxy propyl metacaclate silane) انجام می‌شود تا بطور مناسب اصلاح و سپس خشک و اندازه شود. آنها بسته به نوع مواد پرکننده، بسته‌بندی و در کامپوزیت‌های ترمیم‌کننده یا سایر مواد دندان‌پزشکی بسته‌بندی و استفاده می‌شوند.
در COMPOWHITE، با استفاده از مواد اولیه که به طور جداگانه بر اساس روش‌های ساخت آنها تهیه شده‌اند، از جمله فیلرهای مونومر دیاکریلات، کامپوزیت‌های ترمیم‌کننده دندان با کیفیت مشابه نمونه‌های تجاری خارجی (آلفادنت و …) ساخته شده و کیفیت آن‌ها بر اساس آنالیز ISO توسط وزارت بهداشت و تجهیزات دندان‌پزشکی تایید شده است. این محصول تولید شده و بنابراین تولید کامپوزیت‌های ترمیم‌کننده به این روش، هیچ وابستگی به خارج از کشور ندارد. از مونومرهای آماده شده در فرمولاسیون کامپوزیت‌های دندانی تک خمیر (پخت نوری) و دو خمیر (پخت شیمیایی) استفاده مشد. کیفیت مونومرهای تهیه شده مطابق با استاندارد ISO 4049 قابل استفاده برای مواد اولیه دندان‌پزشکی است.