مرحله توسعه: تحقیق و توسعه
صنعت: داروها و مواد غذایی فراسودمند

شیر انسان طبیعی ترین و کامل ترین ماده غذایی است که مستندات علمی فراوانی در باب اهمیت آن در رشد و تغذیه نوزاد وجود دارد. شیر مادر مهمترین فاکتور شکل گیری میکرو فلور روده نوزاد است و حاوی گروه مهمی از باکتری هایی می باشد که می توان از آن ها جهت باکتری درمانی استفاده نمود. اهمیت منابع بومی برای ایزوله شدن و اثر پروبیوتیک ها به عنوان داروهای زنده بر تغییرات اپی ژنتیک و میکروبیوم روده طی سالیان اخیر موضوع پروژه های تحقیق و توسعه متعددی بوده است.
امروزه با توجه به شیوع بیماری‌های غیر قابل کنترل و همزمان با سونامی مقاومت آنتی بیوتیکی، مطالعات توسعه مواد غذایی متمرکز بر ارتقای سیستم ایمنی و افزایش قدرت پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها، بیش از پیش اهمیت یافته است. در این میان هر چند پروبیوتیک‌ها نقش بسزایی ایفا می‌کنند اما توسعه و تجاری‌سازی آن‌ها در قالب محصولات فراسودمند با چالش‌های زیادی روبرو است که رفع این چالش‌ها با ورود به دنیای پست بیوتیک‌ها مرتفع می شود.
استارتاپ Mowder به پشتوانه یک دهه تحقیق و توسعه مستمر بر روی بیوتیک‌‌های فراسودمند، با تکیه بر مطمئن ترین و سازگارترین منبع غذایی یعنی شیر مادر، موفق به جداسازی و شناسایی باکتری‌هایی گشته است که آمادگی لازم برای ورود به بازار تجاری غذاداروهای فراسودمند را دارد. این استارتاپ دروازه ورود به دنیای جدیدی از محصولات فراسودمند مورد نیاز کودکان و حتی بزرگسالان را به منظور ارتقا امنیت غذایی گشوده و گامی موثر جهت بهبود سطح سلامت آحاد جامعه برداشته است.