قطعات جایگزین استخوان و سیستم‌های تزریقی برای بازسازی استخوان (سیمان استخوانی)
مرحله توسعه: خروج موفق ، جذب سرمایه و پسا شتابدهی
صنعت: مهندسی بافت استخوان

مهندسی بافت

مهندسی بافت نوید بسیار خوبی برای توسعه سازه‌های کاربردی شبیه سازمان ساختاری بافت‌های بومی برای بهبود یا جایگزینی کارکارد بیولوژیکی، با هدف نهایی جلوگیری از پیوند عضو دارد.

محصولات بازسازی استخوان

OsteoGen انواع محصولات پیشرفته جایگزین استخوان را برای طیف گسترده‌ای از شرایط بالینی و نیازهای جراحی ارائه می‌دهد. قطعات استخوانی به عنوان جایگزینی برای بافت استخوانی از دست رفته استفاده می شود. گرانول و پودر استخوان برای استفاده به عنوان پرکننده سوراخ‌های استخوان یا مواد تقویت‌کننده جهت استفاده در نقایص پریودنتال یا فک و صورت و غیره در نظر گرفته شده است.

مشخصات

استیوژن از تمایز استخوانی و بازسازی بافت استخوانی، حتی در شرایط پوکی استخوان نیز پشتیبانی می‌کند. این محصولات از خصوصیات استئواینداکتینگ، استئوکانداکتینگ و تراکم استخوانی عالی برخوردار است. آنها برای هر نوع بافت استخوانی قابل استفاده هستند: کالواری، استخوان درشت نی، فک و صورت و غیره و قابل سوراخ شدن هستند و می‌توان با دستگاه‌های تثبیت و پین آنها را محکم کرد. ایمنی و زیست سازگاری به صورت بالینی و علمی به اثبات رسیده است. استیوژن با ارائه داربست استخوانی و استئوآرایی تشکیل مهندسی استخوان را تسریع می‌کند و به عنوان داربست برای رسوب استخوان در طی فرآیند تشکیل استخوان عمل می‌کند.
به تدریج در طی فرآیند بهبودی جذب و با استخوان طبیعی جایگزین می‌شود. سرعت جذب نسبی کند، باعث پایداری مکانیکی استخوان تقویت شده می‌شود. استیوژن ترکیبی از هیدروژن و کربنات کلسیم با توزیع همگن است. با استفاده از مورفولوژی، تخلخل و اندازه منافذ بهینه و سازگار با اندازه سلول‌های استخوانی، استیوژن شرایط مطلوبی برای رشد حیاتی استخوان فراهم می‌کند.
در اختیار داشتن ریزساختار منحصر به فرد امکان نفوذ مایع بیولوژیکی به داخل داربست را در اولین ساعات کاشت می‌دهد. استیوژن با ریزساختار منحصر‌به‌فرد و ابعاد کریستالی که از استخوان طبیعی تقلید می‌کند، از تشکیل طبیعی استخوان و جذب بعدی ماده حمایت می‌کند.