درمان سرطان پاک درمان هدفمند و ترکیبی با نانوذرات کیتوسان اصلاح شده (NT– ، NT + ، NTT + ، NH + ، NHT)
مرحله توسعه: تحقیقات بالینی
صنعت: درمان سرطان

درمان هدفمند و ترکیبی با نانوذرات کیتوسان اصلاح شده (NT– ، NT + ، NTT + ، NH + ، NHT)

PAK Therapeutics به منظور درمان بافت های متفاوت سرطانی به توسعه و تولید نانو ذرات بر پایه پلیمر طبیعی دارای داروهای ضد سرطان می پردازد. این محصول توانایی استفاده در دارورسانی ترکیبی داروهای مختلف تأیید شده FDA و درمان هدفمند سرطان را دارد.
نانوذرات پلیمری یا نانوذرات فوق پارامغناطیسی با روکش پلیمر ساخته شده توسط PAK Therapyics به اثبات رسیده که زیست سازگار هستند و ظرفیت بارگذاری عوامل شیمی درمانی را دارند و ثابت شده است که به دلیل افزایش کارایی و فراهمی زیستی در معالجه سرطان عوارض کمتری دارند. ماموریت اصلی در این روش تهیه نانوذرات با ظرفیت های مختلف برای درمان سرطان است. این نانوذرات به عنوان الگو عمل می کنند و امکان بارگیری عوامل شیمی درمانی مختلف یا استفاده از آنها برای یک دوره متفاوت از درمان بر اساس نتایج تشخیص پزشکی شخصی را دارند. از این نانوذرات را می توان برای درمان سرطان سینه، تخمدان، روده بزرگ، معده یا ریه استفاده کرد.

ویژگی های اصلی

این محصول قادر است داروهای هیدروفیل و هیدروفول را با راندمان بالا بارگیری کند. یکی از بارزترین ویژگی های این محصول بارگیری و تحویل همزمان چندین داروی با خواص مختلف برای درمان ترکیبی سرطان به ویژه سرطان سینه است و می تواند اثر هم افزایی در درمان داشته باشد و روند بهبود را تسریع می کند. همچنین با بارگیری همزمان چندین دارو در نانوذرات امکان کاهش دوز هر دارو وجود دارد. انتشار دارو از این نانوذرات با گذشت زمان و با سرعت کند ممکن است رخ دهد. این نانوذرات به دلیل وجود گروههای فولات بر روی زنجیرهای خود ، می توانند سلولهای سرطانی که حاوی گیرنده های فولات هستند را بطور فعال هدف قرار دهند و در نتیجه، عوارض جانبی شیمی درمانی را بر روی سلول های سالم کاهش دهد. PAK Therapyics قادر به تولید ۱۰۰۰۰ – ۱۰۰۰۰۰ ویال فرمولاسیون بر پایه نانو در سال است.

کاربردهای اصلی

از این محصول می توان برای ارسال داروی منفرد و همچنین چندین دارو به طور همزمان در شیمی درمانی استفاده کرد که منجر به درمان ترکیبی بهتری می شود. این نانوذرات همچنین برای درمان بیماری هایی که به داروی طولانی مدت و آهسته نیاز دارند ، استفاده می شود.