پلتفرم آنلاین تامین تجهیزات بیمارستانی و آزمایشگاهی
مرحله توسعه: خروج موفق و آماده جذب سرمایه
صنعت: تجهیزات بیمارستانی و آزمایشگاهی

از پروب دستگاه‌های تشخیصی تا کانکس رادیولوژی پیشرفته و سیار، هر آنچه که از برندهای معتبر بین‌المللی بخواهید، از طریق دسترسی به سامانه شفامک در اختیار خواهید داشت. این پلتفرم با گردآوری بلادرنگ اقلام قابل عرضه توسط شرکت‌های اروپایی، امکان بررسی، مقایسه و سفارش خرید و استقرار آخرین مدل‌های تجهیزات مورد نیاز در مراکز تشخیصی، آزمایشگاهی و درمانی کشور را از میان بیش از یکصد برند بین‌المللی مورد تایید نظام سلامت اتحادیه اروپا فراهم می‌آورد.
مزیت رقابتی شفامک، منبع‌یابی آنلاین مبتنی بر مدل کسب و کار نوآورانه ای می باشد که در قالب آن تامین کنندگان (بخش عرضه) و مشتریان (بخش تقاضا) می توانند پیشنهادهای خرید و فروش خود را به صورت عمومی یا خصوصی اعلام نمایند و با یکدیگر در ارتباط قرار بگیرند. مشتریان اتاق های عمل، کلینیک ها، درمانگاه ها و مراکز بهداشت می توانند با ثبت نام در سامانه مذکور و اعلام درخواست های خود، نسبت به برنامه ریزی تامین، راه اندازی و تجهیز فضاهای خدماتی خود از تامین کنندگان احراز هویت شده اقدام نمایند. بر اساس همین مدل کسب و کار، هم اکنون شفامک بیش از ۴۰ تامین کننده اقلام مذکور از بیش از یکصد برند معتبر اروپایی و بین المللی را در قالب بزرگترین شبکه عرضه تجهیزات حوزه سلامت گردهم آورده است. این شبکه قابلیت عرضه تجهیزات نو، ریفربیشد، دست دوم و همچنین قطعات یدکی و ارائه مشاوره های فنی و راه اندازی را دارا می باشد.
لازم بذکر است که یکی از مزایای دسترسی به این سامانه برای مشتریان، امکان سفارش طیف بسیار وسیعی از قطعات یدکی و تجهیزات جانبی دستگاه‌هایی می‌باشد که قبلاً در مراکز مذکور نصب و راه‌اندازی شده‌اند ولی به دلایلی چون عدم امکان دسترسی به قطعات یدکی و لوازم جانبی یا نیاز به انجام تعمیرات اساسی، از جریان خدمت‌رسانی خارج شده‌اند.