زخمپوش‌های عاری از مواد شیمیایی ساخته شده از بیوپلیمرهای طبیعی که می‌توانند ضایعات لیشمانیاز را به طور کامل درمان کنند
مرحله توسعه: خروج نا موفق و لزوم تکرار آزمون‌های های بالینی در سطح بین‌المللی
صنعت: داروهای نادر

یک بیماری گرمسیری فراموش شده

لیشمانیاز نوعی بیماری است که توسط یک انگل تک یاخته درون سلولی (genus Leishmania) بوجود می‌آید و توسط نیش مدل‌های خاصی از پشه خاکی ماده منتقل می‌شود. چندین نوع مختلف لیشمانیاز وجود دارد که رایج‌ترین آنها لیشمانیاز جلدی است که باعث ایجاد زخم‌های پوستی می‌شود و لیشمانیاز احشایی که چندین ارگان داخلی (معمولاً طحال، کبد و مغز استخوان) را درگیر می‌کند.

لیشمانیاز جلدی

این بیماری که به سالک نیز معروف است، در اثر انگل موجود در جریان خون ایجاد می‌شود و از طریق نیش پشه خاکی منتقل می‌شود. این ماده باعث ایجاد ضایعات بدشکل در بدن می‌شود که در معرض عفونت ثانویه قرار دارند. سالک شایع‌ترین نوع این دسته از بیماری است و معمولاً در قسمت‌های خارجی بدن مانند صورت، بازوها و پاها زخم ایجاد می‌کند. ممکن است تعداد زیادی ضایعه وجود داشته باشد – گاهی اوقات تا ۲۰۰ – که می تواند ناتوانی جدی بیمار را همراه داشته باشد. وقتی زخم‌ها بهبود می‌یابند جای آنها دائمی می‌ماند. لیشمانیاز در مردمان مناطق کانونی تقریبا ۹۰ کشور در مناطق استوایی، نیمه گرمسیری و جنوب اروپا یافت شده است. وضعیت زیست محیطی از جنگل‌های بارانی تا بیابان‌ها متغیر است. لیشمانیاز معمولاً در مناطق روستایی بیشتر از مناطق شهری است اما در حومه برخی شهرها نیز یافت می‌شود. آب و هوا و سایر تغییرات محیطی این پتانسیل را دارند که دامنه جغرافیایی شعاع وجود پشه‌های خاکی و مناطقی در جهان را که در آن لیشمانیوز یافت می‌شود گسترش دهند. لیشمانیاز تنها در استرالیا و قطب جنوب دیده نشده است. متداول‌ترین روش‌های درمانی شامل تزریق داروهای شیمیایی به محل زخم است که اغلب با عوارض جانبی و درد شدید همراه است.

راه حل آنلیش

استیوژن از تمایز استخوانی و بازسازی بافت استخوانی، حتی در شرایط پوکی استخوان نیز پشتیبانی می‌کند. این محصولات از خصوصیات استئواینداکتینگ، استئوکانداکتینگ و تراکم استخوانی عالی برخوردار است. آنها برای هر نوع بافت استخوانی قابل استفاده هستند: کالواری، استخوان درشت نی، فک و صورت و غیره و قابل سوراخ شدن هستند و می‌توان با دستگاه‌های تثبیت و پین آنها را محکم کرد. ایمنی و زیست سازگاری به صورت بالینی و علمی به اثبات رسیده است. استیوژن با ارائه داربست استخوانی و استئوآرایی تشکیل مهندسی استخوان را تسریع می‌کند و به عنوان داربست برای رسوب استخوان در طی فرآیند تشکیل استخوان عمل می‌کند.
آنلیش ۲ محصول برای درمان لیشمانیاز جلدی ارائه می‌دهد: زخم پوش‌های آنلیش که عاری از مواد شیمیایی هستند و از بیوپلیمرهای طبیعی به دست می‌آیند و می‌توانند ضایعات لیشمانیوز را به طور کامل درمان کنند. پمادهای Unleish که از عصاره اتانولی سیب بلوط (گاو بلوط) و روغن به عنوان پایه بی‌اثر برای استفاده موضعی تشکیل شده است.