فناوری انسداد ویروس برای ضدویروسی، ضدباکتریایی و ضدقارچ کردن پارچه یا هر سطح مبتنی بر سلولز مانند کاغذ یا فیلتر
مرحله توسعه: توسعه محصول نهایی
صنعت: منسوجات پزشکی، ماسکهای تنفسی پارچه ای، سلولوزی، کاغذ دیواری

استارتاپ Fendor یک استارتاپ نوآورانه و جذاب در حوزه بیوشیمی می باشد که توسعه فناوری افزودن خاصیت آنتی ویرال و آنتی باکتریال به الیاف سلولزی نظیر پارچه و کاغذ را دنبال می نماید. توسعه این فناوری توانمندساز می تواند مبدا تولید طیف وسیعی از محصولات نوآورانه اعم از انواع پوشاک آنتی وایرال و کاغذهای ضدویروس باشد.
ه عنوان نمونه توسعه این فناوری می تواند انقلابی در تولید ماسکهای پارچه ای بوجود آورد و امکان تولید پوشاک پزشکی قابل شستشو (و نه یکبار مصرف) با قابلیت حفظ خاصیت آنتی وایرال را فراهم نماید. رویکرد Fendor در افزودن خاصیت آنتی وایرال به الیاف سلولزی متمرکز بر روش Solution یا همان چسباندن ماده آنتی وایرال و آنتی باکتریال به بافت ها و سلول های الیاف سلولز می باشد. استارتاپ Fendor در یک فرآیند توسعه طولانی موفق به شناسایی نانوپارتیکل های دارای خواص آنتی وایرال و آنتی باکتریال و سپس ایموبولایز کردن آن ها روی عامل های شیمیایی سازنده سلولز گردیده است.
این استارتاپ در حال حاضر موفق دستیابی به نتایج مطلوب در محیط آزمایشگاهی گردیده است و مشغول بهینه سازی نتایج اختصاصی برای ورود به مرحله تولید محصولات تجاری و آماده جذب سرمایه گذار می باشد.